sobota, 26 maja 2012

Wizyta u prof.

Czwartkowa wizyta przebiegła bez zakłóceń. ;)
Prof. ma odmienne zdanie niż chirurg naczyniowiec, według niego kłopoty z oddychaniem i kaszel, który które miałam ostatnio nie były wynikiem zakrzepów, gdzieś tam w płucach, a jedynie reakcją alergiczną - być może na znieczulenie zastosowane przy ekstrakcji zęba. (nie do końca się z tym zgadzam...)
Ze względu na zakrzepicę żyły podkolanowej, musimy przyszłościowo pamiętać, że jeśli heparyna to w dawce leczniczej, a nie w dawce terapeutycznej - ta jest stanowczo zbyt mała.
A tak w ogóle to heparyny mam unikać, bo płytki po niej zbyt szybko spadają.
Ponieważ próby odstawienia Zaditenu nie powiodły się (znów pojawił się kaszel), mam go brać nadal i jest to dowód na to, że reakcja alergiczna u mnie trwa. Bogu dzięki, że prof. trafił tym lekiem we mnie :)
Do zestawu śniadaniowego leków dołączył Agapurin - lek na zaburzenia obwodowego krążenia tętniczego lub tętniczo-żylnego.
Prof. odkrył również u mnie stan zapalny stawu i jeśli poprawy nie będzie to mam wziąć antybiotyk.
Na koniec oczywiście dostało mi się, że nadal nie ustaliłam terminu kontrolnej hospitalizacji :D I jeśli go nie ustalę to będzie BAAAARDZO ZŁY :D.

Tymczasem u mnie ... nogi puchną okrutnie i bolą nadal bardzo. Spray'juję je ciągle Acerinem - DZIĘKI KINIU ZA NAMIARY NA TEN SPECYFIK! Przynosi on małą ulgę. Może jak stan zapalny stawu minie, będzie trochę lepiej. Zmiany skórne ciągle się pojawiają - spirytus plus oxycort mam zalecony.
Pękające pięty - po reklamowanym specyfiku firmy Scholl, który nic nie zadziałał, kupiłam krem Acerin. Dużo tańszy, a efekt o niebo lepszy. Produkty Acerin zdobywają coraz większe moje uznanie.

W następny czwartek kontrolny Doppler - wtedy okaże się co tam słychać z moją żyłą. 

Dziękuję wszystkim za pamięć i dobre słowa. Przesyłam buziaczki!

1 komentarz:

  1. super, że pomaga :)
    a może to rzeczywiście jakieś alergiczne ;) to by było nawet lepiej :)
    buziakuję mocno :*

    OdpowiedzUsuń

Podziel się ze mną swoimi wrażeniami i zostaw komentarz. Dziękuję :)